четвер, 27 лютого 2025 р.

 «Поговорімо про шкідливі звички» - це караван повчальних історій від читачів бібліотеки, якими вони відверто ділилися з нами сьогодні.



Війна внесла корективи в наше життя. І хоч ми знаходимось відносно далеко від зони бойових дій, та все одно слідкуємо, переживаємо за події, які відбуваються на фронті, і в цілому в країні. Протягом довгого часу ці переживання додаються один до одного, як наслідок – виникає хронічний стрес, який супроводжується втомою, головним болем, дратівливістю, зміною апетиту, фізичною ослабленістю, емоційною нестабільності, неможливістю витримувати будь-які емоційні навантаження, тому не помічаємо, як змінюємося, як іноді шкідливі звички беруть верх і заволодівають нами…
То ж якщо ви постійно відчуваєте втому, виснаження, хронічний стрес, не зволікайте зі зверненням до спеціаліста за психологічною допомогою. Та іноді бува достатньо просто комусь довіритись, виговоритись.
І пам’ятайте, підтримка ментального здоров’я під час війни дуже важлива!

середа, 26 лютого 2025 р.

 




До Дня української жінки в артстудії «Дика м’ята» що при бібліотеці –філії 14 виготовили гарні декоративні поробки . Студійці працювали енергійно та завзято: різали, клеїли, фарбували, з головою занурившись у творчу атмосферу! В результаті отримали милі панно зі штучними квітами, які зігріють серця дорогих серцю жінок, та прикрасять їхні домівки. Адже немає кращого подарунка для рідної людини, ніж той, що зроблений власними руками!
Хочеться відмітити й те, що діти, які відвідують артстудію є ще й найкращими читачами серед однолітків! Бо ж поринути в світ незвіданого і цікавого можна по-справжньому лише з паперовою книгою!
Також в цей день у бібліотеці діяла виставка «Сила української жінки», що розповідала відвідувачам про книги, в яких описана сила і незламність жінок, та виклики, з якими довелося стикатися жінкам під час війни.






пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

 


У бібліотеці–філії 14 Кропивницької МЦБС відбувся тематичний захід – історична огляд-мандрівка «Шануймо рідну Україну, допоки в небі сонце сяє». Під час проведення заходу відвідувачі згадали різні періоди боротьби України за свою незалежність і свободу. Серед багатьох подій найбільше уваги приділили двом важливим історичним датам.


До заходу приєдналася методистка МЦБС Тетяна Рощик, яка приїхала до книгозбірні з показом документальної кінострічки «Євромайдан SOS» присвячений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні, щоб згадати події Революції Гідності, вшанувати подвиг борців за свободу та незалежність України.

Відвідувачі, переглянувши фільм, згадали події 11 річної давнини, які повинні закарбуватися в наших серцях назавжди. Після перегляду всі присутні долучилися до обговорення фільму. Також було проведено гру, в ході якої відвідувачі могли перевірити себе на соціальну згуртованість. В цей день у бібліотеці діяло аж дві тематичні виставки: «Небесна сотня» та «В пам’ять полеглих за місто Дебальцеве», що також нагадала присутнім про події, що відбувалися десять років тому на Донеччині, в Дебальцевому.


пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

 


День закоханих у бібліотеці-філії 14 Кропивницької МЦБС відзначили з артстудією "Дика м'ята" і виготовили неймовірно милі шкатулочки у вигляді сердечок.




Робота була кропіткою, і від того трохи складною, але дівчатка дуже старалися, і таки справилися! А по закінченню розслаблялися за чаюванням.

Пишаюся цими натхненними маленькими майстринями!







середа, 12 лютого 2025 р.

 29 січня – День пам`яті Героїв Крут.



Щорічно ми повертаємось до витоків і важливих етапів становлення української державності, вшановуючи пам'ять Героїв, які загинули під Крутами у боротьбі за Незалежність України. Зовсім юні захисники вписали власною кров'ю героїчну сторінку в історію визвольного руху. Їх подвиг став символом незламності та стійкості всього українського народу в боротьбі за незалежність.
Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. Наступ проводив 4-тисячний більшовицький загін петроградських і московських червоногвардійців. Українське військо налічувало близько 300 бійців Студентського куреню, 250 – Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків.


Втрати українських військ під Крутами оцінюють у 70–100 загиблих. Серед них – 37–39 вбитих у бою та розстріляних студентів i гімназистів. На сьогодні вiдомi прізвища 20 з них. Це студенти Народного університету О. Шерстюк, І. Пурик, Борозенко-Конончук, Головащук, Чижов, Сiрик, Омельченко (сотник); студенти університету Св. Володимира О. Попович, В. Шульгин, М. Лизогуб, Божко-Божинський, Дмитренко, Андрiїв; гімназисти Кирило-Мефодiївської гiмназiї А. Соколовський, Є. Тернавський, В. Гнаткевич Григiр Пiпський (галичанин), І. Сорокевич, П. Кольченко, М. Ганкевич


«Крутівська битва — це один з найбільш героїчних епізодів історії України, у якому не надто досвідчена, але національно свідома молодь відчайдушно намагалась зберегти українську незалежність від більшовицького наступу», — зазначає кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії України ім. М. Грушевського Львівського університету Олег Павлишин.


(За матеріалами з інтернету)


 «Місце відновлення сили – бібліотека»

У бібліотеці-філії 14 Кропивницької МЦБС для книгоманів сьогодні була організована літературна кав’ярня «Місце відновлення сили – бібліотека». Адже ні для кого не секрет, що книга вміє задовольняти, лікувати, заспокоювати, надихати.
Прихильники читання «дегустували» літературні страви, приправлені запашними кавовими книжковими історіями. Причому страви вони обирали самостійно, з огляду особистих уподобань.
Метою заходу є привернення уваги до книгозбірні, популяризація книг сучасної літератури.
Захід орієнтований як на внутрішньо переміщених осіб, які через російську агресію вимушені були покинути власні домівки, так і на місцевих любителів читання, як засіб підтримки психічного здоров’я та поліпшення емоційного стану, бо всі ми сьогодні живемо в стані постійного підвищеного стресу. І саме невимушена затишна атмосфера, та час, проведений в книгозбірні, допомагають відновити сили, дають змогу глибше пізнати красу та невичерпність слова.

вівторок, 11 лютого 2025 р.

 


Сьогодні ми не уявляємо свого життя без інтернету. Ми робимо покупки в інтернеті, користуємося соцмережами, різними месенджерами, оплачуємо послуги онлайн, знайомимось в інтернеті тощо.

Інтернет дозволяє отримувати інформацію, спілкуватися, працювати та долучитися до різних популярних розваг. Та паралельно він несе загрозу негативних впливів та небезпечного шахрайства.
Нині, коли інтернет відіграє чи не найголовнішу роль у повсякденному житті, забезпечення безпеки в мережі стає вкрай важливим. Що дає нам така безпека?
• захист особистих даних — надійний захист конфіденційної інформації, як-от паролі та адреси, які допомагають запобігати шахрайству та крадіжці особистих даних;
• запобігання кібербулінгу — дотримання заходів безпеки знижує ймовірність онлайн-цькування;
• розвиток цифрової грамотності — знання основ кібербезпеки допомагає впевнено користуватися онлайн-ресурсами;
• формування відповідальної поведінки — усвідомлена та шаноблива поведінка в мережі сприяє розвитку культури взаємоповаги та безпеки.
І декілька порад. Які допоможуть користуватися інтернетом безпечніше:
- Створи надійний пароль. Використовуй не менше восьми символів, комбінуючи великі і малі літери, цифри і символи.
- Міняй паролі. Використовуй різні паролі для кожного зі своїх важливих облікових записів.
- Придумуй щось оригінальне. Не використовуй паролі, які легко вгадати, такі як псевдонім, номер школи. Назву улюбленого гурту, послідовність цифр, і точно не використовуй слово «пароль».
- Не ділися особистою інформацією в паролях (ім’я, поштову скриньку, електронну адресу, номер телефону, або номер паспорта, дівоче прізвище матері чи дату народження).
- Змінюй пароль оперативно. Негайно міняй пароль, якщо знаєш, або вважаєш, що його міг дізнатися хтось інший.