субота, 23 листопада 2024 р.


Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947. На початку 20 століття Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Найбільш трагічним з них виявився голод 1932-1933 років, що організувала радянська влада з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт смерті українців від штучного голоду. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів Голодомору, який забрав мільйони життів на території України та Кубані. За оцінками Міжнародної асоціації дослідників Голодомору-геноциду, у 1932-1933 років від голоду померли 10,5 мільйона українців. Найбільше постраждали колишні Харківська і Київська області Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська. На них припадає 52,8% загиблих. Вперше вшановувати пам’ять жертв голодоморів почали в 1998 році згідно з указом тодішнього президента Леоніда Кучми. Сучасну назву і дату пам’ятного дня визначив указ наступний президент Віктор Ющенко в травні 2007 року. А 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про Голодомор 1932–1933 років в Україні", згідно з яким Голодомор був визнаний геноцидом українського народу. Традиційно в цей День пам'яті жертв Голодоморів українці відвідують поминальні богослужіння, ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам'ятників загиблим. "Втративши мільйони життів, Україна у минулому столітті довела: ми є нацією, яку не можна підкорити навіть тотальним голодом. Засвітіть сьогодні свічку і поставте на своє вікно, вшановуючи пам'ять загиблих".
(за матеріалами з інтернету)

четвер, 21 листопада 2024 р.

 Сьогодні, 21 листопада, у День Гідності та Свободи Україна відзначає дві знакові події в історії українців: 20 років Помаранчевої революції та 11 років Революції гідності.

Боротьба, що велася століттями й досі триває. Ми виборюємо право жити на своїй землі, розмовляти рідною мовою.
Дякуємо усім причетним!
І особливо низький уклін тим, хто поклав своє життя за свободу і право називатись українцями.
На зображенні може бути: 2 людини, Бранденбурзькі ворота та текст
Усі реакції:
Оксана Чернецька, Олена Григорівна та ще 2

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

 До нас завітали вихованці дошкільного відділення комунального закладу «Козацької гімназії Кропивницької міської ради»


Цього дня найменші жителі мікрорайону Старої Балашівки розповіли нам про себе і про найкращу в світі країну – Україну! Вони з радістю ділилися тим, хто їм в родині читає казочки, хто навчає їх грамоти в садочку, а ще читали віршики про рідну мову. Бібліотекарі в свою чергу познайомили їх з поняттям «книгозбірня», показали де живуть книги, і як вони зберігаються. Разом з вихователями ми намагалися донести до підростаючого покоління те, що мова важлива. Що вона – наша цінність, бо саме мова є ідентифікатором народу.
Таким чином ми споживали поетичний коктейль під назвою «Звучи наша мово над світом крилато».
На завершення заходу всі дітки отримали подаруночки - дитячі книжечки.
Тішимося, що не гули сирени, і діти мали можливість познайомитися з бібліотекою, що в нас на районі.
Окрема подяка вихователям дошкільного відділення за цікаву і змістовну екскурсію для малечі!



четвер, 14 листопада 2024 р.

 Продовжуємо роботу з флікерами.



В рамках тижня безпеки дорожнього руху бібліотекарі філії 14 МЦБС провели майстерню з виготовлення флікерів "Світлячки безпеки" спільно з учнями 1 класу Козацької Гімназії м. Кропивницького.


Ми познайомили маленьких першокласників з поняттям "флікер" і його значенням, після чого діти самостійно виготовили їх з фетру та світловідбивних елементів і таких же шнурівок.
Яскраві лапки діти причеплять до верхнього одягу чи рюкзачків, щоб стати видимими на дорозі в темну пору доби.
Нагадуємо, що флікери виготовляють з м'якого пластику зі світловідбивним ефектом і мають яскравий відтінок. Вони бувають у вигляді смайликів, іграшок, пластин, значків, плоских брелоків і наклейок.



Матеріали для майстер-класу надано в межах проєкту "Громадський хаб "Амбасадори безпеки", що впроваджується ГО "Агенція сталого розвитку "Хмарочос" за підтримки Проєкту стабілізації поліцейської діяльності (PSP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади.

субота, 9 листопада 2024 р.

 
ПЕРЕТВОРЕННЯ ЕНЕРГІЇ В ПОЗИТИВНЕ РУСЛО


Якось ми побачили двох енергійних дівчаток на подвір’ї бібліотеки, що бавились не зовсім дитячими іграшками (махали палицями, бігали і голосно при цьому кричали), зробили їм зауваження і запросили до бібліотеки, мовляв, краще б почитали, чи помалювали. Дівчатка послухались, і відвідавши бібліотеку, зацікавились майстеркласами, що проходять в артстудії «Дика м’ята».

Сьогодні вони доєдналися до наших занять і створили просто неймовірні поробки!







Діти цілковито поринули в творчість, а Їхні щасливі оченята казали про те, що їм дуже сподобався час, проведений з користю в бібліотеці.
«Це справжня арт-терапія!» — зазначили вони, і вже записалися на слідуючу майстерку. Ті ж хто відвідує студію постійно, доробили свої віночки з осінніх дарів. Результат їх рукотворінь вражає!
Пишаюся ними і очам своїм не вірю, адже це — роботи справжніх майстринь!







вівторок, 5 листопада 2024 р.

 

У студії "Дика м'ята" робота продовжується. Цього разу дівчатка надихалися майстер-класами від креативної бібліотекарки , що є в запису на сторінці бібліотеки у ФБ https://www.facebook.com/100006575355597/videos/3582319438663866 ,
 адже попереду свята, і знову є потреба в святкових віночках. Хтось хоче зробити подарунок рідним, а хтось хоче прикрасити власну оселю чи подвір'я. Маленькі майстрині знову працювали, не покладаючи рук. Дехто встиг створити повністю свою поробку,
 


дехто ж буде завершувати роботу наступного разу.
 
 

І як би там не було, ми дякуємо ЗСУ за те, що можемо сьогодні займатися улюбленою справою і віримо, що в наших дітей свято Різдва Христового буде обов'язково! А бібліотекарі подбають, щоб свята вийшли теплими, затишними, креативними і цікавими!
 

понеділок, 4 листопада 2024 р.

 4 грудня у бібліотеці-філії 14 провели бесіду - патріотичний нарис під назвою «Тріумф людського духу»





Сьогодні ми багато чуємо про слово «патріотизм»

Та що ж являється патріотизмом насправді?
Патріотизм починається з виховання громадського почуття любові до Батьківщини та готовність на жертви й подвиги заради неї, шанування національних символів і традицій, та гордість за приналежність до країни, народу, мови та її історії.
Але найвищим проявом патріотизму є тріумф людського духу. Це риса характеру особистості, яку не здатна знищити жодна система, сила волі та віри, гуманізм та людське життя, як найбільшу цінність у світі. І сьогоднішня війна є ще одне цьому підтвердження.
Україна – це земля, де живуть сильні і сміливі чоловіки, віддані і сильні духом жінки. Їх незламність і патріотизм щодня проявляється в жорстокому двобої із ворогом. То ж ми віримо, що з такою кількістю патріотів Україна переможе у цій страшній війні, бо ніхто і ніколи не зламає мужніх людей, що захищають свою Батьківщину. Бо попри все, незламність це і є тріумф людського духу!