субота, 21 вересня 2024 р.

 

Сьогодні у бібліотеці-філії 14 відбулася краєзнавча розвідка, що присвячена 270-річчю з дня заснування міста Кропивницького під назвою «Таємниці Злодійської балки».
В рамках популяризації і дослідження краєзнавчих фактів були запрошені місцеві жителі Старої Балашівки
 

які поділилися своїми спогадами про дитинство, що проводили в згаданому історичному мікрорайоні. Також бібліотекою зібрана та невелика інформація, що є у відкритому доступі в Інтернеті.
 

Захід пройшов у захопливій живій дискусії, теплих спогадах про дитинство. На завершення відвідувачам було представлено відеоролик з мальовничими фотопейзажами Злодійської балки від місцевої фотографині, завідувачки філії 14 МЦБС Галини Суржок.
Підсумовуючи пророблену роботу, хочеться наголосити, щоб ми були більш свідомими громадянами по відношенню до своєї історії, достеменно берегли те, що дісталося нам від пращурів. А в історії виникнення Злодійської балки, на жаль, і досі залишається багато таємниць і невідповідностей.
 

(Більш детальний опис фактів з життя місцевих жителів буде викладено пізніше, після повного опрацювання).

вівторок, 17 вересня 2024 р.

 


    13 вересня, напередодні 160-ти річчя від дня народження відомого українського письменника Михайла Коцюбинського у бібліотеці-філії №14 МЦБС відбувся літературний вечір під назвою «Закоханий у сонце – Михайло Коцюбинський». 
 
Приємно, що на захід прийшло доволі багато людей, 
 
 





і ми проводили його в декілька етапів.
 

 
Було висвітлено історії та фрагменти з життя і творчості українського письменника. Також варто відмітити, що відвідувачі доволі добре ознайомлені з творчістю видатної особистості, і активно брали участь в проведенні заходу, доповнюючи розповіді бібліотекаря. 
 

 
Шанобливими та винятково теплими і вдячними словами згадали ми літературного сподвижника Михайла Коцюбинського. Вся творчість письменника насичена сонячним оптимізмом, вірою у високе призначення людини на землі. Саме тому Коцюбинського називають Сонцепоклонником і Соняхом, бо над усе він любив життя, сонце, квіти і дітей.
Він жагуче любив природу й виказував це на кожному кроці. Особливо Михайло Коцюбинський любив квіти. Він знав і залюбки писав про них. У творах та листах читач тоне в рослинному світі України: назви близько 200 різних рослин – квіти, дерева, кущі, городина, польові рослини мережать його прозу. Здається, у класичній українській літературі нема іншого такого письменника, який виявив би більш ґрунтовні знання з ботаніки.
Митець за покликанням, Коцюбинський мріяв створити літопис добра. Але в епоху жорстокості письменник змушений був творити літопис всенародного горя, поневірянь і випробувань. Дослідники творчості письменника називають Коцюбинського майстром психологічної прози, імпресіоністом у літературі, який в своїх новелах доповнював свій характерний стиль елементами неоромантизму
 
 

субота, 7 вересня 2024 р.

 

  

Учора, 6 вересня бібліотека-філія 14 долучилася до проведення лабораторії досвіду під назвою «Бібліотека – майданчик для розвитку партнерства та співпраці», що відбулася в центральній міській бібліотеці імені Володимира Панченка
.

 Приємно відзначити, що наша бібліотека теж ділилася досвідом співпраці з партнерами, а саме – з КОЛО «Степ». 
 

Слухали колег
 
 





 
 вчилися працювати в команді, що було дуже цікавим і корисним заняттям.
 
 


 
Також познайомилися з представниками нової благодійної організації «Життєстійкість»
 

де можна безкоштовно отримати кваліфіковану допомогу психологів, знайти опору, навчитись самостійно справлятись зі стресом самим, та допомогти своїм близьким.